Úvod
Jdi na obsah Jdi na menu

Osobnosti – Zhu Tiancai

       ≡ Osobnosti  » Zhu Tiancai
 


Zhu jako učitel

Účastnil jsem se většiny jeho kurzů, které se díky Radku Kolářovi uskutečnily v Praze v Taiji Akademii. Hlavním důvodem mimořádné účinnosti
jeho výuky je jeho obrovské naplnění láskou. Radek říkal: Podívejte se, jakmile začne cvičit, okamžitě začne zářit štěstím. Zhu nám říkal, že energie,
kterou Tai Chi rozvíjí je stejná energie Lásky, která je mezi mužem a ženou v intimních chvílích. Také jeho pojednání o navíjení končí radostným sdílením: krása, krása, láska, láska.

Světelná struktura těla 

Být ve světle, znamená žít v srdci – mít vědomí umístěné v srdci. Zhu nám říkal, že Číňané jsou díky své filosofii doma ve svém těle.
Co není v těle, není doma. Také se říká, že co cítíme či vidíme v srdci je Pravda a to co je kolem nás je jen druhotné zrcadlení – nenechte se šálit vnějším povrchem věcí a dějů. Také Zhu říkal, že pravidelným praktikováním Tai Chi roste vnitřní stříbřitý duch do vyšších center, až se může osvobodit z těla.
Toto sdělení odpovídá naplňování Sómou – Světlem Života podle Védské tradice.

Propagátor Tai Chi 

Zhu neúnavně šířil umění Tai Chi po celém Světě a toto šíření podpořil sestavením začátečnické sestavy 13 forem, sestavy umění sloupu a sestavy navíjení. Právě v těchto sestavách lze nejvíce vnímat práci s energií lásky. Také proto Zhu říká, že celá sestava Lao Jia Yi Lu je navíjením.
Zhu vnímá krásu energetických a světelných těl svých žáků a svou radost dovede dát spontánně najevo.