Úvod
Jdi na obsah Jdi na menu

GeeksforGeeks

A Computer Science Portal for Geeks

Rozdíl mezi window.onload a body.onload
Poslední aktualizace: 10. února 2021
Mezi okny onload a karosérií onload je nepatrný rozdíl, ale než přistoupíme k rozdílům mezi nimi, potřebovali jsme znát, co to jsou onloads. Poté budeme znát použití v různých scénářích těch, kde si všimneme nepatrných rozdílů mezi nimi.

onloads: Událost onloads se spustí, když je objekt plně načten, existují dva typy události onload, jednou je onload windows a body onload.

Windows onload: Událost onload tohoto okna se spustí na začátku.
Body onload: Tato událost body onload se spustí po stažení veškerého obsahu, pokud chceme najít prvek a aktualizovat styl nebo obsah, pak je body onload správnou volbou.
Poznámka: Pokud vás aktualizace stylu a obsahu neobtěžuje, pak nezáleží na tom, které načtení používáte.

------------------------------------

Na <body> je událost load, ale ta již bude spuštěna v době, kdy přidáte posluchač do window.onload.

Samotné použití window.onload je v pořádku: když se spustí, víte, že celá stránka se již načetla. Myšlenka $(document).ready() spočívá v tom, že se někdy může spustit dříve než window.onload, který před spuštěním čeká, až se načtou všechny zdroje stránky (např. obrázky).

Jak zjistit načítání obsahu těla před spuštěním window.onload je poměrně složitý příběh, a proto to frameworky jako jQuery skrývají pod svou vlastní událostí. V moderních prohlížečích to můžete udělat poslechem události DOMContentLoaded.
V některých prohlížečích, jako je IE, existují některé ošklivé hacky specifické pro prohlížeč, které umožňují odhadnout,
že je načten obsah těla; na starších prohlížečích nemáte jinou možnost, než se vrátit k window.onload.

Informační zdroje.
odkaz  odkaz  odkaz